Můj příběh, aneb najdi si svůj směr

11.03.2023

Život je souhra náhod. A nebo ne?

Asi existuje něco, co nás vede správnou cestou, i když jsme zrovna vykročili úplně jinam. Můj život se ubral technickým směrem, neboť mi šla dle mých rodičů matematika. Když se na to dívám zpětně, už od malička inklinuji k tomu, co dělám nyní. Jen jsem to nedokázala tak brzy vyčíst z hlasu svého srdce.

(že by ve mně dřímala poslušná holčička?).

Ale i na vysoké škole stavební najdete nakonec sportovní odvětví v podobě instruktorských kurzů na lyže. Kostky mi pak ještě vrhly do vínku setkání s kamarádkou rodičů, která mi nabídla kurz pro cvičitele aerobiku (r. 1999). Přesto, že jsem na VUT setrvala dále, začal se můj život ubírat i cestou lektora. To jsem brala jako koníček. Jelikož jsem ještě netušila, že vaše práce by Vás mohla i bavit a dávat vám smysl. Nyní věřím, že to jinak ani nejde a když následujete hlas svého srdce, jde cokoliv. Nehledě na to, že to může mít zásadní vliv na naše zdraví.

Buď tvůrce svého života.

Svůj pobyt na vysoké jsem si oživila přetrhanými vazy v koleni při dalším lyžařském výcviku. Dále ročním přerušením a žitím v Nice. Silou vůle mých rodičů jsem studia úspěšně dokončila. Poté jsem pracovala cca 10 let v projekčním ateliéru, což jsem odstartovala (jak jinak) učením lyžování ve Špindlu.

Pak už vážně práce, přitom mě nadchlo tae-bo, které jsem předcvičovala po práci. Dál už klasika. Muž, děti, rodina...

A právě s narozením první dcerky jsem cítila potřebu se zklidnit a zajít na jógu. Poté následoval lektorský kurz v Praze. Musím dát dík i manželovi, který mě podpořil a dobrovolně bloumal s ročním dítětem týden po Praze.

Po druhé mateřské jsem se rozhodla v projekci skončit.

Co tím vším chci vlastně říct?

Že kde je vůle, tam je i cesta.

I když nevíme svůj směr, je možné, že si nás najde sám.

Ve svém srdci víme vše.

Láska hory přenáší.

A co bylo dál?

Miluji pohyb a lidi. Nyní lektoruji jógu . Dále pak i příměstské tábory a pohyb s dětmi. Občas masíruji a mohu provádět na cestě životem...

Čím více se hýbu, tím více nacházím svůj střed a zpomaluji. Taky mi došlo, že vlastně nic nelektoruji, ale sdílím svoji energii s ostatními a to mě naplňuje. Je fajn, když naše srdce, tělo a mysl spolu ladí. Pak i my ladíme s čímkoliv kolem sebe. Nacházíme vnitřní ráj, klid.

Jóga Vám změní život, aneb důvěřuj - prověřuj

Je to opravdu jóga nebo my sami kdo mění náš život? Možná i fakt, že se znovu naučíme 'správně' dýchat a zkrátka přijdeme na nové myšlenky. Nebo zklidníme mysl a začneme více cítit. Najdeme cestu blíže SOBĚ. Zřejmě si jóga našla mě.

Správný jogín musí do Indie

Vše je individuální. Jóga na podložce i v životě. Dýchej, hýbej se vlídně sám k sobě, miluj a žij to, co žít chceš. To můžeš dost ovlivnit právě ty sám, ale pokud k tomu potřebuješ letět do Indie, nic ti nebrání.

Můj cíl

Sdílet přirozený pohyb, občas se i 'hecnout', radost ze života, setkávání a ...

                                                                                                    ...'lásku, sex, drogy, rock and roll':-)